THE OFFICIAL WEBSITE OF ARARAT FOOTBALL TEAM
 Search
اخبار

08
فوتبال ایران برای موفقیت در جام‌جهانی باید به کی‎روش اعتماد کند

بورا میلوتینوویچ:

فوتبال ایران برای موفقیت در جام‌جهانی باید به کی‎روش اعتماد کند
سرمربی باسابقه صربستانی که با 5 تیم حضور در جام جهانی را تجربه کرده است در کنگره علم و فوتبال تاکید کرد: برای موفقیت در جام جهانی باید به کارلوس کی‎روش اعتماد کنید.
فوتبال ایران-  بورا میلوتینوویچ که به عنوان نخستین سخنران در کنگره علم و فوتبال تهران به عنوان مربی موفق حضور یافته بود ضمن تبریک به کی‎روش، سیموئز و بازیکنان تیم ملی ایران به خاطر صعود به جام جهانی گفت: آنها کاری کردند که مردم باور نداشته باشند و آن هم حضور در جام جهانی بود. من برای تیم ایران در جام جهانی آرزوی موفقیت می کنم.

وی در ادامه به رموز موفقیت در مربیگری اشاره کرد و گفت: چیزهای زیادی باید در ذهن مربی باشد، این که من چه کسی هستم، کجا هستم و حریف چه تیمی است. این ها بخشی از مسائل عمده مربیگری در فوتبال است.

این مربی برجسته فوتبال دنیا سپس خطاب به حاضران در این همایش پرسید به نظر شما در زندگی یک به علاوه یک چند می شود که برخی ها گفتند چهار و برخی ها گفتند دو اما وی پاسخ داد: من این را با کامپیوتر می توانم محاسبه می کنم که این مربوط به زندگی هست ولی هیچ وقت نمی دانیم در فوتبال یک به علاوه یک چند می شود.

بورا میلوتینوویچ همچنین خطاب به مربیان حاضر در این کنگره تاکید کرد: همیشه سعی کنید بهترین کار را انجام دهید. در کارتان اعتماد به نفس داشته باشید که کار درستی را انجام می‎دهید. هر تمرین مثل یک مسابقه و هر مسابقه مثل تمرین است باید همیشه سعی کنید رو به جلو و بهتر از قبل باشید هم در داخل و هم خارج زمین به حریف احترام بگذارید. بعد از هر برد و باخت به آن احترام بگذارید. بدانید چگونه احساسات خود را کنترل کنید که از زندگیتان لذت ببرید و بهترین نفرات را در داخل زمین قرار دهید.
این مربی در بخش دیگری از حرف هایش به تورنمنتی اشاره کرد که در آن مربی تیم مصر بوده و در آن هنگام بلاژویچ هدایت تیم ایران را به عهده داشت و گفت: نکته مهمی که وجود دارد این است که در 9 ماه آینده مردم و فدراسیون فوتبال ایران باید بدانند چکاری انجام دهند. تکرار می کنم این برای آینده تیم ملی بسیار حساس است شما باید به کی‎روش ایمان داشته باشید چرا که او می تواند تیم شما را در جام جهانی موفق کند.
میلوتینوویچ که از کی‎روش و سیموئز درخواست کرده بود به نزد وی بیایند در خصوص سیموئز حرف های طنزی را مطرح و عنوان کرد در زمان بازیگری از وی می‎ترسیده است و همچنین گفت اگر قرار باشد با تیمی در جلوی کی‎روش قرار بگیرم همیشه تیم دومم را جلویش می‌فرستم چرا که نمی خواهم هیچ وقت از تیم اول من سر در بیاورد.

وی در بخش های دیگر صحبت هایش به مربیگری در تیم ملی مکزیک و باخت 5 بر صفر برابر ایتالیا اشاره کرد و همچنین نکات دیگری را درباره رموز موفقیت در مربیگری بیان کرد.
به گزارش مهر همایش علم و فوتبال که از صبح امروز چهارشنبه در سالن همایش های صدا و سیما به طور غیر رسمی آغاز شده است، ساعت 17:30 امروز با حضور سپ بلاتر به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۱۸
   منبع خبر
Account LoginRegister
Forgot Password ?

 

Copyright © 2013 Ararat Sport & Cultural Organisation